سایه قتل خاشقجی بر اصلاحات اقتصادی عربستان سعودی

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی مانعی برای تلاش‌های محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برای اصلاح اقتصادی در این کشور شده است.

اردوغان نمی‌تواند مدعی موضع برتر اخلاقی در برابر عربستان شود

"مرگ جمال خاشقجی درون کنسولگری سعودی در استانبول جهان را در بهت فرو برد. همزمان آنکارا، ریاض و واشنگتن تقلا می‌کنند تا از عوارض دیپلماتیک آن سود ببرند اما منتقدان می‌گویند اردوغان نمی‌تواند مدعی موضع برتر اخلاقی در پرونده خاشقجی شود."

بدترین اتفاق برای خاورمیانه هنوز رخ نداده است

"هدف اصلی سیاست آمریکا در خاورمیانه باید ایجاد تعادل میان قدرت‌های رقیب در این منطقه باشد؛ منفی نشان دادن چهره ایران و حمایت کورکورانه از دشمنان آن نمی‌تواند در راستای منافع آمریکا باشد."

قتل جمال خاشقجی؛ آنچه می‌دانیم

حدود چهار هفته از زمان ناپدید شدن جمال خاشقی، روزنامه‌نگار منتقد عربستان در کنسولگری این کشور در استانبول گذشته است، مقام‌های عربستانی اکنون پذیرفته‌اند او در داخل ساختمان کنسولگری به دست یک تیم از ماموران فرستاده شده از سوی ریاض به قتل رسیده، اما تا...

"مرد دیوانه"؛ مصیبت نظم نوین جهانی

"تئوری «مرد دیوانه» که در زمان نیکسون، رییس جمهور آمریکا مطرح شد، مبتنی بر رویکردی ساده بود: به وجود آوردن این باور در میان رهبران شوروی سابق که رفتار آمریکا ممکن است غیرمنطقی و شدیداً متغیر باشد. نیکسون تنها رئیس‌جمهور آمریکا بود که مجبور به استعفا...

واکنش گاردین به سخنرانی "محتاطانه" اردوغان

"به نظر می‌رسد رهبری ترکیه در افشای حقایق بسیار محتاطانه عمل کرده باشد اما او علنا خواستار دریافت پاسخ بود و سوالاتی جدی برای پادشاهی آل سعود مطرح کرد که هدفشان تنها یک شخص بود: ولیعهد مستبد و آشفته."

نگرانی کشورهای عربی از تاثیر پرونده خاشقجی بر ثبات منطقه

"اقدامات و تصمیم‌گیری‌های اخیر دولت آمریکا در پرونده جمال خاشقجی و واکنش آن در قبال عربستان، نگرانی‌های کشورهای عربی منطقه را که در روابط با آمریکا و همچنین در زمینه ثبات خود وابسته به عربستان هستند، به دنبال داشته است."

۵۰ "ببر" محمد بن سلمان مسؤول ساکت کردن مخالفان به هر قیمتی

یک منبع سعودی اعلام کرد که گروهی به نام "فرقه النمر" یا "جوخه ببر" تحت رهبری و هدایت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان مخالفان از جمله جمال خاشقجی روزنامه‌نگار واشنگتن پست را برای همیشه ساکت می‌کند.

مصونیت دیپلماتیک و پرونده خاشقجی

کشته شدن جمال خاشقجی همه جهان را در شوک فرو برد اما نه فقط به علت انتشار جزئیات وحشتناک از مرگ او، بلکه به علت جایی که این حادثه دلخراش در آن رخ داد: درون یک کنسولگری که طبق قوانین بین‌المللی از امتیازات ویژه برخوردار است.

ولیعهد عربستان در معبد دیکتاتورهای آتش‌افروز عرب

کسانی که بواسطه پدرانشان به قدرت عنان گسیخته رسیدند و همانها که سقوطی ناباورانه و دلخراش داشتند؛ همه این خشونت‌ها و جنایت‌ها را تنها به اعتبار نام خانوادگی‌شان انجام داده‌اند.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehmelal
telegram: http://t.me/rasanehmelal
tel: +98919001342
© 2017 Rasaneh Melal Rights Reserved