× اخبار حاوی برچسب :

چين

تعداد :95
روابط چین و اعراب، شکست هژمونی آمریکا در منطقه

پکن - ایرنا - اجاره جزایر و بنادر کشورهای عربی توسط چین و سرمایه گذاری پکن در این مناطق از یک سو و استقبال کشورهای عربی از مشارکت در طرح 'یک کمربند - یک جاده' چین از سوی دیگر، زمینه های نزدیکی روابط چین و اعراب و دوری آنها از آمریکا را فراهم کرده است...

جیبوتی به میدان کشمکش میان امارات و چین تبدیل شده است

تهران- ایرنا- کشورهای غربی و شرقی در حالی در رقابت برای بسط نفوذ خود در قاره آفریقا هستند که احداث یک منطقه تجاری بزرگ در جیبوتی توسط چین، خشم گروه 'بنادر جهانی دبی' را برانگیخته و تهدید کرده که اقدامات قانونی علیه چین اتخاذ خواهد کرد.

چین جاسوس ژاپنی را به 12 سال حبس محکوم کرد

پکن- ایرنا- ژاپن تایید کرد دستگاه قضایی چین یکی از اتباع این کشور را به اتهام جاسوسی به 12 سال زندان محکوم کرده است.

نیوزیلند 1.7 میلیارد دلار هواپیمای نظامی از آمریکا خرید

کوالالامپور- ایرنا- یک مقام ارشد نظامی در نیوزیلند اعلام کرد : این کشور اقیانوسیه به منظور مقابله با اقدامات نظامی چین در منطقه و دریای جنوبی چین 1.6 میلیارد دلار هواپیمای نظامی ضد زیردریایی از آمریکا خریداری کرده است.

امریکا بر دویست میلیارد دلار کالای چینی تعرفه اعمال کرد

تهران - ایرنا -آمریکا فهرست جدیدی از دویست میلیارد دلار کالای چینی تهیه کرده است که در نظر دارد بر آنها تعرفه اعمال کند.

پکن مخالف تحریم های آمریکا علیه ایران است

پکن - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه چین اظهار کرد «پکن مخالف تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران به ویژه در بحث فروش ایران است و با این تحریم ها همراهی نمی کند».

چین به اتباع خود برای سفر به آمریکا هشدار داد

پکن - ایرنا - چین به اتباع و گردشگران این کشور برای سفر به آمریکا به دلیل بروز «خطرات امنیتی، نا امن بودن مناطق مختلف این کشور و تیراندازی های مرگبار» هشدار داد.

اصل چین واحد قابل بحث و مذاکره نیست

پکن - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که «اصل چین واحد» از پایه های روابط پکن و واشنگتن است که قابل بحث و مذاکره نیست و دولت آمریکا باید شرکت ها آمریکایی را به مراعات این اصل متقاعد کند.

چین در اطراف تایوان رزمایش برگزار کرد

پکن - ایرنا - ارتش چین به دنبال ورود 'جیمز متیس' وزیر دفاع آمریکا به پکن برای گفت و گو با مقام های این کشور، رزمایشی را در اطراف منطقه تایوان برگزار کرد.

نماز عید فطر در چین برگزار شد

پکن - ایرنا - نماز عید سعید فطر صبح روز شنبه با حضور پرشور مسلمانان چین در مساجد این کشور از جمله پکن اقامه شد.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehmelal
telegram: http://t.me/rasanehmelal
tel: +98919001342
© 2017 Rasaneh Melal Rights Reserved